Firma

SIP Strojna Industrija d.d. z siedzibą w miejscowości Šempeter w Savinjskiej dolinie znajduje się w samym sercu Słowenii. Za sobą mamy ponad 40-letnią tradycję, jeżeli chodzi o rozwój i produkcję urządzeń stosowanych w rolnictwie. Jesteśmy głównym dostawcą dla gospodarstw rolnych w Słowenii i jednocześnie jesteśmy mocno ukierunkowani na rynki zagraniczne, ponieważ eksportujemy blisko 85% produkcji do prawie wszystkich państw Europy jak również dalej, np. do Kanady, Australii itd.

 

Początki SIP sięgają 1954 roku, kiedy to powstał Agroservis – warsztat zajmujący się konserwacją i naprawą maszyn rolniczych, stopniowo wprowadzono również produkcję maszyn rolniczych.

 

W roku 1967 nazwę Agroservis zamieniono na SIP. Ważnym punktem przełomowym dla firmy był rok 1969, wówczas firma skoncentrowała się na seryjnej produkcji maszyn rolniczych i powoli zaczęła wycofywać pozostałą produkcję.

 

Efektem końcowym były maszyny, tworzone dzięki własnej wiedzy i doświadczeniu.

 

W latach osiemdziesiątych SIP znalazł się wśród najbardziej wyróżniających się w Europie producentów maszyn rolniczych.

 

Na początku lat dziewięćdziesiątych SIP, tak jak większość słoweńskich przedsiębiorstw produkcyjnych, skierował sprzedaż swoich maszyn na rynki zachodnioeuropejskie.

 

Nasz asortyment odzwierciedla światowe trendy, charakteryzujące się dużą, wydajną i profesjonalną mechanizacją z wykorzystaniem technologii przyjaznych dla środowiska, przy czym nie zaniedbaliśmy też mniejszych i górskich gospodarstw. W szerokiej ofercie SIP odpowiednią maszynę mogą znaleźć zarówno duże profesjonalne gospodarstwa, jak i mali rolnicy.

 

SIP wyróżnia się dobrą organizacją, innowacyjnością, odpowiednio wykształconymi kadrami o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu, co stanowi gwarancję kontynuacji rozwoju nowych maszyn i produktów wysokiej jakości. Ogromna część inwestycji, z tego powodu, jest przeznaczona na nowy sprzęt komputerowy; począwszy od nowej lakierni, która zapewnia najlepszą ochronę powierzchni maszyn, wycinarek laserowych, poprzez sterowane komputerowo centra obróbkowe, nowoczesne konstruowanie 3D, aż po zapewnianie dobrego środowiska pracy, a przede wszystkim ciągłe przysposabianie i kształcenie pracowników.

 

SIP posiada certyfikat jakości ISO 9001. Wszystkie nasze maszyny posiadają oznaczenie CE, co oznacza, że spełniamy wszystkie standardy europejskie, związane z bezpiecznym użytkowaniem.

 

SIP przykłada dużą wagę do marketingu, począwszy od szerokiej i stabilnej sieci sklepów, po sprzedaż i usługi posprzedażowe (doradztwo, szkolenia w obsłudze maszyn itp.) Ponadto duży nacisk kładziemy na zapewnienie wysokiej jakości sieci serwisowej i serwisu oraz punktualną dostawę części zapasowych.

 

Naszym mottem jest bycie otwartym na życzenia, potrzeby i sugestie naszych klientów, partnerów, branży i wszystkich tych, którzy chcą z nami współpracować. Dlatego naszym celem jest kontynuowanie pracy zgodnie z hasłem – SIP „WASZYM PARTNEREM W ROLNICTWIE"

 

Szeroka oferta sprzedaży maszyn SIP jest efektem wieloletnich badań i doświadczeń, które zdobyliśmy wspólnie z najlepszymi fachowcami – naszymi klientami.

 

Jesteśmy ekipą z wizją, nastawioną na nieustanny rozwój i efektywną produkcję, zapewniamy najwyższy poziom sprzedaży i usług posprzedażowych. Klientom oferujemy wydajne maszyny o wysokiej jakości w najkorzystniejszych cenach.

 

SIP nie jest producentem znanym na całym świecie, nasza firma nie może jeszcze poszczycić się długoletnią tradycją, jednak jesteśmy ekipą z ambicjami, pragniemy stać się liderem w swojej dziedzinie.